Kilkuset biegaczy, starszych i młodszych, już po raz piąty pobiegnie ulicami łódzkich Bałut w jubileuszowym, ogólnopolskim biegu charytatywnym "Daj piątaka na dzieciaka", organizowanym przez Fundację Pomocy Dzieciom "Kolorowy Świat".

 

Na biegaczy czeka wspaniała atmosfera, wyjątkowe pakiety sportowe, niezwykłe nagrody oraz 5 km trasa posiadająca atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Organizatorzy biegu wraz z partnerami, w tym Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łodzi, zaplanowali oprócz biegu głównego także biegi towarzyszące. Bieg dla dzieci "Mały Cwaniak" na dystansie 500 m oraz bieg dla osób z niepełnosprawnościami "Wózki w biegu", również na dystansie 500 m.

 

Trasa biegu głównego przebiegać będzie m.in. ulicami Łagiewnicką, Organizacji „Wolność i Niezawisłość”, Franciszkańską, Obrońców Westerplatte, Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Bracką, Emilii Plater, Górniczą, Marysińską, Szklaną i Kowalską.

 

Fundacja Pomocy Dzieciom "Kolorowy Świat" poprzez bieg chce nie tylko zachęcić do aktywności fizycznej, ale także zwrócić uwagę na codzienne problemy osób z niepełnosprawnościami.

 

"Daj piątaka na dzieciaka" odbędzie się w sobotę 9 czerwca br. Start biegu głównego o godz. 17:00 sprzed siedziby Fundacji przy ul. Żabiej 10/12, a biegów towarzyszących o godz. 16:00. Zapisów dokonać można na stronie www.dajpiataka.com.pl.

 

Zapraszamy też na piknik poprzedzający biegi, który rozpocznie się już o godz. 14:00. Więcej informacji na temat biegu i pikniku znajdziecie tutaj.

 


 

Daj5 2018

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
zielonalodz
motodrom
REGIMIS
Cisek - Studio Tańca
Primavera
czarnestopy
mszs-lodz
pos
twoja_reklama_w_mosir_baner
Previous Next Play Pause