W dniu 7 października 2015 r. w hali sportowej przy ul. Małachowskiego 7 odbył się wielki finał programu "Mali Siłacze na Maty". Rywalizowały ze sobą 7 reprezentacji łódzkich szkół podstawowych, które zakwalifikowały się z dzielnicowych eliminacji.

W dniu wczorajszym, tj. 7 października 2015 r. w hali sportowej MOSiR przy ul. Małachowskiego 7 odbył się wielki finał 2. edycji programu "Mali Siłacze na Maty", któremu patronuje Senator RP Maciej Grubski. Zaczęliśmy od wspólnej rozgrzewki i przeszliśmy do walk eliminacyjnych, które rozgrywały się na 2 matach zapaśniczych równocześnie. 7-osobowe reprezentacje szkół podstawowych, złożone z chłopców i dziewczynek w dowolnych proporcjach, rywalizowały ze sobą w 7 kategoriach wagowych, a każda para zawodników z jednej wagi zmagała się ze sobą w 3 konkurencjach - przeciąganiu piłki typu bodyball na swoją stronę maty, wypychaniu przeciwnika poza pole walki i zrywaniu szarf przyczepionych do bioder rywala.

Pojedynki były niezwykle emocjonujące, a energetyczna muzyka płynąca z głośników i żywy doping dopełniały atmosfery panującej w hali sportowej. Walka finałowa zaczęła się ok. godz. 13:50, a zmierzyły się w niej Szkoła Podstawowa Nr 36 z ul. Więckowskiego 35 oraz Szkoła Podstawowa Nr 166 z ul. Szamotulskiej 1/7. Zwycięstwo w wielkim finale programu "Mali Siłacze na Maty", podobnie jak w roku ubiegłym, wywalczyły dzieciaki z tej pierwszej, którym gratulujemy! Najlepszą zawodniczką zawodów wybrano Ewelinę Pogorzelską ze SP 166, a najlepszym zawodnikiem został Kamil Cinecki z SP 36. Końcowa klasyfikacja drużynowa prezentowała się następująco:

1. SP 36, ul. Więckowskiego 35
2. SP 166, ul. Szamotuły 1/7
3. SP 42, ul. Przyszkole 42
4. SP 45, ul. Boj. Getta Warszawskiego 3
5. SP 40, ul. Praussa 2
6. SP 174, ul. Gałczyńskiego 6
7. SP Mileszki, ul. Pomorska 437

Wszystkim zawodnikom oraz ich opiekunom dziękujemy! Pragniemy ponadto podziękować opiekunom i wychowankom reprezentującym Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Nr 3, którzy bardzo nam pomogli w organizacji naszych zawodów.

Finał za nami, zatem zabieramy się już za organizację eliminacji dzielnicowych do kolejnej 3. edycji programu "Mali Siłacze na Maty", który ma na celu popularyzację zapasów wśród łódzkich dzieci i młodzieży.

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
zielonalodz
motodrom
Regimis_małe
primavera
czarnestopy
lkh
mszs-lodz
pos
twoja_reklama_w_mosir_baner
Previous Next Play Pause