Ruszył cykl biegów przełajowych Grand Prix City Trail z Nationale Nederlanden w Łodzi, którego partnerem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi. Pierwsze zmagania są już za nami, tymczasem w listopadzie szykuje się niezwykłe wydarzenie. Po raz pierwszy w Łodzi, w ramach cyklu biegów Grand Prix City Trail, odbędzie się Bieg Niepodległości.

 

W październikowym biegu na starcie stanęło ponad 400 uczestników, którzy w niedzielę, 7 października zmierzyli się w Parku im. 3-go Maja i Parku im. Baden-Powella. Biegacze rywalizowali podzieleni na 6 kategorii wiekowych.

 

Zwycięzcą biegu został doświadczony biegacz Tomasz Osmulski, pokonując 5 km trasę w czasie 00:15:53. Wśród kobiet najlepsza okazała się Zuzanna Mokros, uzyskując czas 00:18:12. Z kolei w najmłodszej kategorii wiekowej, od 16 do 19 lat, triumfowali Maciej Budziński (00:16:45) oraz Magdalena Ciołak (00:18:56). Pełne wyniki dostępne są tutaj.

 

Tymczasem kolejny bieg już w niedzielę 11 listopada. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy w Łodzi, w ramach Grand Prix City Trail, miłośnicy biegów przełajowych będą mogli wziąć udział w Biegu Niepodległości. Podobnie jak podczas tradycyjnego biegu City Trail, odbędzie się on w Parku im. 3-go Maja i Parku im. Baden-Powella. Bieg będzie jednak posiadał dodatkową klasyfikację, a piątka najlepszych biegaczy i biegaczek otrzyma specjalne nagrody. Nie zabraknie też pamiątkowych medali. Uczestnicy Biegu Niepodległości wystartują w niedzielę, 11 listopada o godz. 11:11, a start zmagań poprzedzony będzie odegraniem Roty.

 

Również na uczestników City Trail Junior czekają w tym dniu pamiątkowe medale. Więcej informacji o Biegu Niepodległości i cyklu Grand Prix City Trail dostępnych jest na stronie citytrail.pl.

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
zielonalodz
motodrom
Regimis_małe
primavera
czarnestopy
mszs-lodz
pos
twoja_reklama_w_mosir_baner
Previous Next Play Pause