Kilka tysięcy łodzian wzięło udział w przygotowanych przez MOSiR Łódź, wspólnie z partnerami, atrakcjach z okazji 595. Urodzin Łodzi. Dużą popularnością cieszyły się festiwale, które odbyły się w weekend w "Arturówku" na "Stawach Jana" i na "Stawach Stefańskiego".

 

W "Arturówku" na mieszkańców czekał Festiwal Ratownictwa, gdzie można było podziwiać sprzęt ratowniczy Wodnej Służby Ratowniczej, radiowozy i sprzęt policyjny czy Straży Miejskiej. Dla uczestników przeprowadzono także pokazy udzielania pierwszej pomocy. Nie zabrakło też Kota Prewencjusza, maskotki Wydziału Prewencji łódzkiej Policji.

 

Na zainteresowanych tematyką zdrowia czekało ok. 20 stanowisk na "Stawach Jana", gdzie w sobotę i niedzielę odbywał się Festiwal Zdrowia współorganizowany przez MOSiR Łódż i Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Łodzi. Można było m.in. zbadać słuch, obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy czy dowiedzieć się czegoś o zdrowym trybie życia i prawidłowym odżywianiu.

 

W urodzinowy weekend nie zabrakło też tematyki ekologicznej, a to za sprawą odbywającego się w sobotę i niedziele na "Stawach Stefańskiego" Festiwalu Ekologii "Czyste Miasto". Podczas współorganizowanego przez MOSiR Łódź, MPO Łódź i GOŚ Łódź festiwalu uczestnicy mogli z bliska przyjrzeć się śmieciarce, podziwiać model funkcjonowania oczyszczalni ścieków, a także na jednym z sześciu stanowisk dowiedzieć się czegoś o segregacji śmieci i ochronie środowiska.

 

Jednak Urodziny Łodzi z MOSiR Łódź to nie tylko festiwale. Nie mogło przecież zabraknąć sportu. W hali sportowej przy ul. Karpackiej 61 zarówno młodzież, jak i całe rodziny mogli wziąć udział w otwartych Zajęciach z gimnastyki sportowej dla dzieci i rodzin. Z kolei na ul. Piotrkowskiej można było podziwiać wyczyny profesjonalistów podczas warsztatów BMX, którzy zaprezentowali niesamowite umiejętności akrobatyczne na specjalnie ustawionych rampach.

 

Nie zawiedli się także fani piłki nożnej, na których czekało kilka atrakcyjnych wydarzeń. Na najmłodszych zawodników czekała rywalizacja podczas Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci, który rozegrany został na Orliku "Stawy Jana" w niedzielę 29 lipca. Był też sport profesjonalny. Pokazowe treningi przygotował zarówno ŁKS Łódź, jak i Widzew Łódź. Obiekt sportowy przy ul. Minerskiej gościł Otwarty trening piłkarzy ŁKS pn. "Trenuj z ŁKS-em", z kolei na obiekcie sportowym przy ul. Małachowskiego odbył się Otwarty trening Akademii "Widzew Łódź" pn. "W urodziny Łodzi szukamy talentów". Oba treningi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

 

Wszystkim wydarzeniom towarzyszyła świetna zabawa i radosna atmosfera. Z niecierpliwością czekamy na kolejne, 596 Urodziny Łodzi. Fotorelacja z obchodów 595 Urodzin Łodzi z MOSiR Łódź dostępna jest tutaj

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
zielonalodz
motodrom
REGIMIS
Cisek - Studio Tańca
Primavera
czarnestopy
mszs-lodz
pos
twoja_reklama_w_mosir_baner
Previous Next Play Pause