Różowa fala kobiet w Łodzi! Takiego wydarzenia jeszcze w naszym mieście nie było! Blisko 800 pań wzięło udział w pierwszej edycji Bieg Kobiet "Zawsze Pier(w)si" w Parku na Zdrowiu z honorowym patronatem prezydent Łodzi – Hanny Zdanowskiej.

 

Energia, uśmiech i pozytywne przesłanie, a idea liczy się tu bardziej niż wynik. MOSiR w Łodzi był częścią tej fantastycznej imprezy!

 

Przez całą sobotę kobiety w biegu odwiedzały halę sportową MOSiR w Łodzi przy ul. ks. Skorupki, aby odebrać swoje pakiety. Niedziela to już czas kiedy emocje sięgnęły zenitu. Zawodniczki tuż przed startem wzięły udział w dynamicznej rozgrzewce, chwilę potem wspólne zdjęcie oraz sławetny okrzyk dodający animuszu: "Zawsze piersi, zawsze piersi, zawsze piersi, piersi, piersi!"

 

Trasa biegu prowadziła przez alejki Parku na Zdrowiu i mierzyła ok. 5 km. Panie mimo ciepłej aury doskonale sobie poradziły, a jak wyglądało to w klasyfikacji – zapraszamy po wyniki: https://goo.gl/g3WE3Q

 

Pierwsza na mecie była Natalia Grzegorczyk, która dystans pokonała w zaledwie 20 minut! Jedynie 9 minut później przybiegła na metę jedna z najstarszych pań: Jadwiga Wiktorek, z czasem 29 minut, która w kategorii 60+ zajęła 1 miejsce.


Po przeprowadzonej ankiecie okazuje się, że aż 40% pań to debiutantki, dla których bieg kobiet był pierwszą w życiu biegową imprezą! Poradziły sobie doskonale, a zapewne to dopiero początek ich biegowej przygody. 

 

Jak to się zaczęło? Kilka imprez w Polsce, które jednoczą panie w biegu kobiet pod hasłem: Zawsze Pier(w)si, to wyjątkowe, różowe wydarzenia nie tylko skupiające uwagę na samym bieganiu, ale i na zdrowiu kobiet. Jak podkreśla inicjatorka wydarzeń, Marzena Michalec, cały projekt: www.kobietawbiegu.pl, zachęca do dbania o siebie, stawia na profilaktykę antynowotworową, ale także jest motywacją do tego aby aktywnie spędzać czas.

 

Inicjatywa zrodziła się z osobistego doświadczenia „Kobiety w biegu”, która dwa lata temu wykryła u siebie guza w piersi. To uświadomiło jej, jak wówczas niewiele wiedziała o profilaktyce. Zagłębiając się w tą tematykę, poznała na swoje drodze kobiety, które wygrały z rakiem piersi i postawiła na uświadamianie poprzez bieganie!

 

W ten sposób od dwóch lat panie biegają w całej Polsce dla zdrowych piersi. Do tej pory udział we wszystkich wydarzeniach tylko w tym roku wzięło blisko 6 tysięcy pań! Czym jest jednak ta liczba, skoro, nieustannie aż 5 tysięcy kobiet umiera co roku na raka piersi, tylko dlatego, że nie miały świadomości, aby się zbadać? - Chcemy to wspólnie zmieniać, bo jak widać jest jeszcze sporo do zrobienia – podkreśla Marzena Michalec.

 

Zdjęcia z biegu dostepne TUTAJ.

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
zielonalodz
logo_mkl
Previous Next Play Pause