Ostatni z serii czterech biegów w ramach tegorocznego "Cyklu Biegów Przełajowych o Puchar Dyrektora MOSiR" odbył się w sobotę, 10 czerwca 2017 r. na obiekcie rekreacyjnym "Arturówek".

 

Ponad setka amatorów biegania rywalizowała ze sobą na najtrudniejszej trasie, w Arturówku, na dystansie ok. 10 km (a gimnazjaliści na dystansie ok. 2.5 km). Całe przedpołudnie zbierało się na deszcz, było ciepło i duszno, a chwilami wietrznie, ale ostatecznie obyło się bez deszczu.

 

Od samego początku biegu na prowadzenie wyszli trzej zawodnicy - Jarosław Omąkowski, Kamil Skrzypczak i Jacek Trociński. Przez pierwsze dwa okrążenia trzymali się razem, ale później dystans pomiędzy nimi zaczął się powiększać i ostatecznie Jarosław Omąkowski wyprzedził Kamila Skrzypczaka o 47 sekund, Tomasza Kunikowskiego (który na ostatnim okrążeniu wyprzedził Jacka Trocińskiego) o 1 min 33 sek i zwyciężył osiągając dobry czas 38 min 02. sek.

 

Wśród kobiet ponownie rewelacyjnie pobiegła Magdalena Woźna, która metę przekroczyła z czasem 44 min. 34 sek. wyprzedzając Justynę Drozdek o aż 6 min 52 sek, a Maję Skowrońską o 8 min 33 sek Pełne wyniki dostępne TUTAJ.

 

W biegu gimnazjalistów, kolejny raz bezkonkurencyjny okazał się Kacper Trociński, a pod nieobecność Weroniki Balcer, najlepszą gimnazjalistką została Maja Bracichowicz. Pełne wyniki dostępne TUTAJ.

  

Po ceremonii wręczenia medali za "Biegowy Klasyk w Arturówku", Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi, Pan Eryk Rawicki wręczył okolicznościowe puchary i nagrody rzeczowe zwycięzcom całego "Cyklu Biegów o Puchar Dyrektora MOSiR", którego klasyfikacja dostępna jest TUTAJ

 

Fotorelacja dostępna TU.

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
zielonalodz
motodrom
Regimis_małe
primavera
czarnestopy
lkh
mszs-lodz
pos
twoja_reklama_w_mosir_baner
Previous Next Play Pause