Pierwsza z serii czterech wycieczek rowerowych wzdłuż granic Łodzi już za nami. W sobotę, 28 maja 2017 r., odbyła się XVIII Lajtowa Wycieczka Rowerowa, której organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi.

 

Pogoda dopisała, piękna słoneczna aura, bezchmurne, błękitne niebo i temperatura powyżej 24 stopni Celsjusza sprzyjały aktywnemu spędzaniu soboty. Spotkaliśmy się o godz. 9:45 przed halą sportową przy ul. ks. Skorupki 21. Ruszyliśmy na zachód, mijając najpierw Park im. Poniatowskiego, a następnie Park im. Piłsudskiego, gdzie obejrzeliśmy postęp prac nad nową halą do gier zespołowych przy Stadionie Miejskim (al. Unii Lubelskiej).

 

Następnie jadąc przez Brus i Złotno dotarliśmy na Nowy Romanów. Tam zrobiliśmy krótką przerwę i ruszyliśmy w kierunku północnym m.in. ul. Zimna Woda i Kąkolową, a następnie ul. Sokołowską na wschód. Przejechaliśmy przez las Okręglik i w okolicach Helenówka wjechaliśmy na ścieżkę rowerową na ul. Zgierskiej, którą pomknęliśmy na południe, aż do pl. Wolności, gdzie zakończyliśmy wycieczkę, pokonując ok. 36 km trasę.

 

Kolejna, XIX Lajtowa Wycieczka Rowerowa zaplanowana jest na 17 czerwca 2017 r. Tym razem będziemy eksplorować południowo-wschodnie granice naszego, niezwykle zielonego o tej porze roku, miasta. Zbiórka o godz. 8:50 przy hali sportowej od strony Hali Expo.

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
zielonalodz
motodrom
Regimis_małe
primavera
czarnestopy
lkh
mszs-lodz
pos
twoja_reklama_w_mosir_baner
Previous Next Play Pause