Pierwsza w tym roku Lajtowa Wycieczka Rowerowa już za nami. W minioną sobotę, 22 kwietnia 2017 r., Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował XVII Lajtową Wycieczkę Rowerową.

 

Mimo niewysokiej temperatury oraz momentami porywistego wiatru, na miejscu zbiórki stawiło się 8 uczestników. O godz. 9:30, zgodnie z planem, ruszyliśmy na południe al. Politechniki, a następnie poruszając się wzdłuż kanału rzeki Jasień i polnymi drogami dotarliśmy do Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta.

Tam obejrzeliśmy z tarasu widokowego start samolotu pasażerskiego. Z lotniska, mijając Uroczysko Lublinek oraz kilkukrotnie meandrującą w tych okolicach rzekę Ner, udaliśmy się do Grupowej Oczyszczalni Ścieków przy ul. Sanitariuszek.

Na miejscu obejrzeliśmy film na temat pracy zakładu oraz zostaliśmy oprowadzeni po oczyszczalni, gdzie zapoznaliśmy się szczegółowo z jej funkcjonowaniem.

Następnie ruszyliśmy przez Nowy Józefów na wschód i po kilku kilometrach dotarliśmy do opuszczonego, dawnego zbiornika na gaz w okolicach ulic Elektronowej i Nowe Sady. To posępne, postindustrialne schowane w chaszczach miejsce.

Pod halę sportową wróciliśmy przejeżdżając m.in. przez ulice Braterską i Wróblewskiego, gdzie piętno biednej, robotniczej Łodzi jest cały czas nader wyraźne.

 

Następna, XVIII Lajtowa Wycieczka Rowerowa jest zaplanowana na dzień 27 maja 2017 r. Szczegóły już wkrótce.

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
zielonalodz
motodrom
Regimis_małe
primavera
czarnestopy
lkh
mszs-lodz
pos
twoja_reklama_w_mosir_baner
Previous Next Play Pause