Na naszej stronie zaczynamy prezentację instruktorów sportu, których powołaniem stało się zachęcanie łodzian do uprawiania sportu.

Pierwszym jest była gwiazda mistrzowskiej drużyny Widzewa Łódź - Piotr Szarpak.

 

Piotr Szarpak urodził się w 1971 r. w Łodzi, a swą przygodę z piłką nożną rozpoczynał w łódzkim ChKSie. Następnie był zawodnikiem Widzewa Łódź, Hutnika Kraków i GKSu Bełchatów. Dwukrotnie sięgnął po tytuł Mistrza Polski, jest finalistą Pucharu Polski, grał w elitarnej Lidze Mistrzów i rozgrywkach Pucharu UEFA. Jest się czym pochwalić :)

Strzelił wiele spektakularnych goli, a w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce rozegrał ponad 200 spotkań. Po zakończeniu kariery zawodniczej, pracował m.in. jako II trener Widzewa i GKS Bełchatów, a samodzielnie prowadził np. II-ligowy Tur Turek oraz inne zespoły z niższych klas rozgrywkowych.

Piotr Szarpak jest współtwórcą, opracowanego przez Dział Sportu MOSiR programu mającego na cele zachęcenie dzieciaków z łódzkich szkół podstawowych do uprawiania piłki nożnej. Zajęcie te wpisują się w kampanię Ministerstwa Sportu i Turystyki pn. "Stop zwolnieniom z wf-u".

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
zielonalodz
motodrom
Regimis_małe
primavera
czarnestopy
lkh
mszs-lodz
pos
twoja_reklama_w_mosir_baner
Previous Next Play Pause