Najwięcej projektów wygrał Młynek – spośród 11 mosirowych zadań, 4 dotyczą lubianego przez łodzian miejsca przy ul. Śląskiej. Do tej pory od 2015 roku miejsce to zmieniło się nie do poznania. Najpierw zrealizowane zostały ścieżki piesze, rowerowe oraz ustawione zostały ławki i kosze na śmieci. W kolejnym roku dokończone zostały ścieżki, ale powstała także siłownia plenerowa oraz dodatkowe nasadzenia zieleni. W następnym roku powstało: boisko do siatkówki plażowej, a dodatkowo latarnie solarne i ławki. W 2018 roku powstała nowa przystań oraz tor rowerowy, który zimą pełni funkcję górki saneczkowej. Na wodnej przystani zaparkowały canoe oraz rowery wodne, a sam obiekt MOSiR wyposażony został w sprzęt ratowniczy. Przystań na „Młynku” wybudowana została w technologii pasywnej tj. o minimalnym zapotrzebowaniu na energię cieplną – a to między innymi dzięki panelom fotowoltaicznym oraz rekuperacji (odzyskiwanie ciepła z systemu wentylacyjnego). Dzięki tym wszystkim projektom Młynek można uznać za jeden z najnowocześniejszych obiektów MOSiR. Tegoroczny Budżet Obywatelski to dodatkowe atrakcje na wodnej przystani – a konkretnie będą to flamingi. Sam obiekt zyska dodatkowe boisko – tym razem do unihokeja. A do tego pojawią się leżaki dla odpoczywających łodzian a także stacje do segregowania śmieci i pergole. Łączna kwota projektów, które wygrały na Młynku to 700 tys. zł.
Największą liczbę głosów – 4190 otrzymała szmaragdowa riwiera w „Arturówku”. Będzie to zupełnie nowa plaża, wyraźnie wydzielona od reszty obiektu, a do tego zaaranżowane zostaną zielone tereny wokół.
- Chcieliśmy bardzo podziękować mieszkańcom Łodzi, najpierw za ich kreatywność podczas zgłaszania zadań do Budżetu Obywatelskiego, a dalej za tak liczne głosy wsparcia. Powiedzmy sobie szczerze, zmieniamy się dla Was, dzięki Waszemu zaangażowaniu. Planowane inwestycje na naszych obiektach jeszcze bardziej uatrakcyjnią ofertę sportową, rekreacyjną oraz społeczną – powiedział Łukasz Kucharski dyrektor MOSiR Łódź.
Dzięki głosom mieszkańców obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi zostaną wsparte kwotą ponad 2 mln złotych. Pozostałe projekty dotyczą: nasadzeń przyjaznym pszczołom na Stawach Stefańskiego i na Stawach Jana, ogólnodostępnych zajęć z unihokeja dla dzieci i młodzieży na obiekcie MOSIRu na Karpackiej, powstanie także psi park na Stawach Stefańskiego oraz „Wembley” na Małachowskiego.
(UMŁ)
bo2020mosir7jpg6jpg2jpg

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
zielonalodz
logo_mkl
Previous Next Play Pause