Na Obiekcie Sportowym MOSiR Lodowisko "Bombonierka" w Łodzi w dniach 9-11 października 2020 r. odbędą się zawody w łyżwiarstwie figurowym XIII Puchar Łodzi - Memoriał Marii Olszewskiej-Lelonkiewicz pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej i Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Organizatorem zawodów jest Miejski Klub Łyżwiarski przy współudziale MOSiR w Łodzi.

"Dokładamy wszelkich starań, aby te zawody były świętem łyżwiarstwa. Maria Olszewska-Lelonkiewicz była wybitnym trenerem łyżwiarstwa, ze swoimi zawodnikami czterokrotnie reprezentowała nasze miasto na olimpiadach. W historii łódzkiego sportu drugiego takiego trenera nie znajdziemy" - mówi Jolanta Baryła Prezes MKŁ.

Po siedmiu miesiącach przerwy w zawodach, łyżwiarze figurowi będą mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności podczas trzydniowej imprezy. Do udziału w zawodach zgłosiło się 150 zawodników z 14 klubów w Polsce, w tym członkowie kadry Polski.
Zmagania zawodników oceniać będą 7 osobowe zespoły sędziów, w tym sędziowie międzynarodowi. Do sędziowania w Łodzi  zaproszenie przyjęła przewodnicząca komisji tańców Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej Halina Gordon-Półtorak.

"W tej trudnej pandemicznej rzeczywistości w jakiej się znajdujemy, dokładamy wszelkich starań aby zawody były bezpieczne dla zawodników i sędziów. Ograniczyliśmy ilość konkurencji i startujących zawodników, stąd dużo mniej uczestników niż w dotychczasowych edycjach. Tym razem zabraknie również zawodników z zagranicy. Ograniczyliśmy również ilość zaproszonych gości i publiczności. Zawody będzie można oglądać on-line w internecie poprzez stronę Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego www.pfsa.com.pl" – dodaje Prezes Baryła.

Wszelkie trudności organizacyjne udało się pokonać dzięki dużemu wsparciu MOSiR, Urzędu Miasta Łodzi oraz Ministerstwa Sportu i Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, które pomaga w organizacji i finansowaniu zawodów, przy udziale wolontariuszy.

 Zawody zapowiadają się bardzo ciekawie i rywalizacja będzie emocjonująca. Swój start planują najlepsze pary taneczne, w tym olimpijczycy, Mistrzowie Polski i piąta para Mistrzostw Europy Natalia Kaliszek-Maksym Spodiriev z klubu Axel Toruń, wychowankowie łodzianki, naszej zawodniczki Sylwii Nowak-Trębackiej aktualnie pracującej w Toruniu.
Swoje programy również zaprezentują 3 pary taneczne  z Łodzi w kategorii młodzików i juniorów młodszych.

W konkurencjach solowych zobaczymy kadrowiczów, na czele z Jekatieryną Kurakovą, która na ostatnich Mistrzostwch Świata Juniorów zajęła siudme miejsca i w tym samym sezonie dziesiąte na Mistrzostwach Europy seniorów. Zawodniczka przygotowała nowy program dowolny na ten sezon, z dużą ilością skoków potrójnych. W tej samej konkurencji zobaczymy również reprezentantki Miejskiego Klubu Łyżwiarskiego, nasze utalentowane zawodniczki Natalię Lerkę i Laurę Sczęsną.
Młode zawodniczki mają w swoich programach potrójne skoki i nowe programy, które będą prezentować po raz pierwszy na zawodach w Łodzi.
Konkurencja solistów to domena zawodników z Łodzi w kategorii seniorów, na czele z Łukaszem Kędzierskim zawodnikiem MKŁ, członkiem kadry Polski. To zawodnik nie tylko skaczący wszystkie potrójne skoki, ma wyjątkowo piękną jazdę
i znakomicie interpretuje programy, których choreografią sam się zajmuje. Zawsze zachwyca tym sędziów, otrzymuje wysokie noty za interpretację muzyki. Również bracia Witkowscy Kornel i Miłosz będą walczyć o medale i udane wykonania programów.

" Po siedmiu miesiącach przerwy w zawodach wszyscy jesteśmy stęsknieni za startami. Po tak długiej przerwie związanej z pandemią powrót był ciężki, trzeba było na nowo przyzwyczaić się do tylu treningów dziennie. Jest trochę stresu i presji, ale jestem już w pełnej formie, więc myślę, że na mistrzostwach wszystko będzie dobrze" – mówi przygotowująca się do mistrzostw na "Bombonierce" zawodniczka MKŁ Laura Szczęsna która swoją "przygodę" z łżwiarstwem rozpoczęła 10 lat temu w wieku 6 lat.

 Mamy nadzieję, że pierwsze z zaplanowaych w tym sezonie zawodow w Łodzi dostarczą dużo emocji. Rozpoczęcie imprezy w piątek o godz.14. Szczegółówy harmonogram dostępny na stronie PZŁF.

MKŁ będzie organizował zawody zgodnie z wytycznymi w zakresie bezpieczeństwa w czasie pandemii.

 

Plakat A4

 IMG 7854IMG 7850

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
Fundacja Niechciane i zapomniane
REGIMIS
Cisek - Studio Tańca
zielonalodz
Previous Next Play Pause