Szanowni łodzianie chcielibyśmy zaproponować Państwu, naszym zdaniem, ciekawą formę zajęć - "chodzenie z piłką"

Serdecznie zapraszamy w najbliższy poniedziałek (6 lipca) o godz. 11.30 na Orlik na Obiekcie Rekreacyjnym Stawy Jana.

 

Poniżej informacja dot. Walking Futbol (www.walkingfutbol)

"Walking futbol wywodzi się z Anglii gdzie zarejestrowanych jest ponad 1000 oficjalnych klubów i gra regularnie ponad 50000 osób.
My w Polsce gramy od marca 2019. Prowadzimy zajęcia sportowe (dla byłych piłkarzy) i rekreacyjne (dla amatorów) Grają też kobiety. Wiek nie ma znaczenia. Najstarsza osoba trenująca w Łodzi ma 66 lat (w Anglii 86). Jesteśmy członkiem International Walking Football Federation dzięki czemu mamy możliwość uczestnictwa w największych imprezach walking futbolowych na świecie (oczywiście COVID komplikuje na razie te działania).
Przepisy do walking futbolu ograniczają możliwość odniesienia kontuzji. Nie ma fauli, wślizgów, gry nie fair i przede wszystkim podczas gry nie można biegać. Chodzi o dobrą zabawę i wyzwolenie chęci do aktywności u ludzi starszych.

 

CELE PROJEKTU WALKING FUTBOL POLSKA

Rozwój kultury fizycznej i sportu, organizacja i prowadzenie działalności rekreacyjno – sportowej
Popularyzacja sportu i aktywnego trybu życia w kategoriach wiekowych 40+, 50+, 60+, 70+.
Organizacja współzawodnictwa sportowego (turnieje, mecze, mistrzostwa, liga).
Przekonanie grających, że walking futbol to świetna zabawa, lepsze zdrowie i kondycja.

GRUPA DOCELOWA

Zajęcia prowadzimy głównie dla kobiet i mężczyzn w kategoriach wiekowych 40+, 50+, 60+ i 70+.
Rekreacyjna forma dyscypliny przeznaczona jest dla każdej osoby, dowolnej płci i w dowolnym wieku.
Treningi i spotkania organizowane są dla osób, które miały styczność ze sportem oraz dla takich, które sportu wcześniej nie uprawiały.

Dekalog walking futbolowy

1. Bądź DUMNY z faktu, że uprawiasz walking futbol. Powodem do dumy jest to, że niewielu ludzi w Twoim wieku decyduje się na jakąkolwiek aktywność fizyczną.

2. Bądź TOLERANCJNY. Szanuj kolegów i rywali bez względu na to, kim są, komu kibicują, jakiego są wyznania i koloru skóry.

3. Podczas zajęć myśl POZYTYWNIE. Zmartwienia i kłopoty zostaw w szatni. Tylko po to do nas przyszedłeś, żeby o nich zapomnieć na kilka godzin.

4. Dopinguj innych graczy do lepszej gry. DOCENIAJ ich chęci i starania nawet wtedy, gdy nie są tak doskonali jak Ty. Pamiętaj, że w walking futbolu wynik sportowy jest ważny, ale na pewno nie najważniejszy.

5. Graj bezkontaktowo. Uważaj na BEZPIECZEŃSTWO swoje i innych. Wystrzegaj się gry bark w bark, wślizgów, pchnięć, blokowania piłki wyprostowaną nogą itp. Nie jesteś już tak młody i sprawny jak kiedyś. Każdy upadek może być dużo bardziej niebezpieczny niż kilkanaście lat temu.

6. Nie dyskutuj z sędzią, który stojąc z boku, widzi lepiej czy IDZIESZ, czy BIEGNIESZ. Uwierz, że przepisy do gry skonstruowane są tak, by chronić Cię przed odniesieniem kontuzji.

7. Walking futbol to GRA ZESPOŁOWA. Wymieniaj jak najwięcej podań. Wyjdź na pozycję. Zagraj piłkę do partnera. Na rajdy przez całe boisko miałeś czas kilkanaście (kilkadziesiąt) lat temu. Uwierz nam, że próbując wykonać je, idąc, a nie biegnąc, nie wzbudzisz aplauzu na trybunach :-).

8. BAW SIĘ samą obecnością na boisku. CZERP RADOŚĆ z tego, że potrafisz zmotywować się do aktywnego spędzania czasu.

9. Staraj się zarażać swą pasją innych. PRZEKONAJ ICH, że walking futbol to nie tylko sport, ale także wspaniała zabawa, którą można uprawiać w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania.

10. Jeśli opuszczasz trening sfrustrowany i w złym humorze, to znaczy, że walking futbol NIE JEST rozrywką dla Ciebie. Jak najszybciej poszukaj sobie innego hobby."

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
Fundacja Niechciane i zapomniane
REGIMIS
Cisek - Studio Tańca
zielonalodz
Previous Next Play Pause