Już niedługo rozpoczną się  "VI Łódzkie Senioralia". W tym roku Urząd Miasta Łodzi we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, Fundacją dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz ponad 100 partnerami przygotował 500 wydarzeń, które odbywać się będą na terenie całego miasta w dniach 12-24 maja.

 
Zapraszamy do udziału w uroczystym otwarciu VI Łódzkich Senioraliów, którego ukoronowaniem będzie koncert Skladów. Podczas inauguracji, odbywającej się 12 maja w godzinach 14:00-19:00 w Pasażu Schillera, na scenie zaprezentują się też grupy seniorskie i międzypokoleniowe, w tym m.in.: Grupa teatralno-wokalna „Zawsze młodzi”, Modelki i modele 60+ w „Pokazie mody (Nie) dojrzałej”, Towarzystwo Śpiewacze „Anna”, Chór "Jagiellonki", Zespół Cheerleaders, Kabaret Wacław i Jego Ferajna, Szkoła Tańca Horyzont – tanieć w kręgu, Grupa taneczna " Pełne Wdzięku", Babcie w Locie z Dziadkiem, Zespół „Na piątkę”, Podopieczni Fundacji Gajusz oraz Go Pomost! Volunteers Dance Group.

 

Podczas inauguracji tegorocznej edycji, poza występami artystycznymi, na uczestników wydarzenia czekać będzie wiele atrakcji przygotowanych przez partnerów w strefie namiotów. Seniorzy będą mogli w nich skorzystać m.in. z: zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie, badań profilaktycznych (w tym: poziomu cukru, ostrości wzroku, słuchu, cery i skóry głowy), porad kosmetycznych, dietetycznych, fizjoterapeutycznych i farmaceutycznych, a także analizy wieku serca i spirometrii. 

 

Osoby zainteresowane będą mogły wziąć udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, wśród których znajdą się m.in. stretching, ćwiczenia ogólnorozwojowe i taniec w kręgu. Seniorzy będą mogli też aktywnie uczestniczyć w zajęciach artystycznych tj. wykonywanie ozdób wiosennych, samodzielne sadzenie w doniczkach ziół i kwiatów, prezentacja technik wykonywania kartek okolicznościowych i zakładek do książek, a nawet spróbować swoich sił w warsztatach cyrkomotorycznych wspomagających koordynację ciała. Na uczestników czekają też materiały dla seniorów m.in. Informator „VI Łódzkie Senioralia” oraz Gazeta Senior, które odebrać będzie można w namiocie organizatorów .

 

Warto też pamiętać, że wzorem lat poprzednich w trakcie trwania „Łódzkich Senioraliów” posiadacze Miejskiej Karty Seniora mają zapewnione bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej oraz 50% zniżki na usługi u wybranych partnerów Karty.

 

Informacje o „VI Łódzkich Senioraliach”, informator z harmonogramem wydarzeń w wersji elektronicznej do pobrania oraz wykaz punktów odbioru informatorów w wersji papierowej znajdą Państwo pod adresem uml.lodz.pl/seniorzy.

 


 

INAUGURACJA VI S min 

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
zielonalodz
motodrom
REGIMIS
Cisek - Studio Tańca
Primavera
czarnestopy
mszs-lodz
pos
twoja_reklama_w_mosir_baner
Previous Next Play Pause