Dwie z pięciu imprez w ramach Cyklu Biegów Przełajowych o Puchar Dyrektora MOSiR już za nami. Po V Wiosennym Corssie i Chojeńskim Biegu na Stawach Jana przyszedł czas na XL Textilcross, który odbędzie się 11 maja w Arturówku.

 

Tym razem biegacze z Łodzi i regionu będą mieli do pokonania 10-kilometrową trasę. Uczestnicy biegu w Arturówku rywalizować będą na leśnych ścieżkach pobliskiego Lasu Łagiewnickiego, a na najlepszych zawodników czekają pamiątkowe medale i puchary. Nie zabraknie też nagród, które zostaną rozlosowane wśród uczestników biegu, napojów i elektronicznego pomiaru czasu.

 

Biegowi głównemu na dystansie 10 km, jak co roku, towarzyszyć będzie 2-kilometrowy bieg dla wszystkich chętnych i studentów. Zarówno bieg główny, jak i bieg towarzyszący, objęte są opłatą startową w wysokości od 5 zł do 45 zł.

 

Textilcross to jedna z najstarszych imprez biegowych w Polsce, której pomysłodawcą był prof. Janusz Szosland, Prezes Stowarzyszenia Włókienników Polskich. Tegoroczny bieg, organizowany przez Stowarzyszenie Włókienników Polskich, a współorganizowany przez TIME4S Radosław Sekieta i Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Łódzkiej, objęty został patronatem Prezydenta Miasta Łodzi Pani Hanny Zdanowskiej. Warto też pamiętać, że XL Textilcross jest częścią Cyklu Biegów Przełajowych o Puchar Dyrektora MOSiR, a udział i wyniki uzyskane podczas tego biegu będą miały wpływ na klasyfikację w ramach całego Cyklu.

 

Szczegółowe informacje dotyczące biegu i opłat startowych znaleźć można w regulaminie biegu dostępnym tutaj. Zapisy prowadzone są drogą elektroniczną pod adresem www.time4s.pl.

 


CyklBiegw2019

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
zielonalodz
motodrom
REGIMIS
Cisek - Studio Tańca
Primavera
czarnestopy
mszs-lodz
pos
twoja_reklama_w_mosir_baner
Previous Next Play Pause