Młodzi zapaśnicy i fani zapasów z łódzkich szkół podstawowych już po raz szósty będą mogli zmierzyć się podczas turnieju "Mali Siłacze na Maty", organizowanego przez Miasto Łódź, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi i Kluby zapaśnicze - UKS ATLETA i UKS MASTER.

 

Drużyny, maksymalnie 8-osobowe, składać mogą się zarówno z chłopców, jak i dziewczynek z klas V-VII szkoły podstawowej. Zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą w 6 kategoriach wagowych (do 40 kg dziewczynki, 45 kg chłopcy, 50 kg dziewczynki, 55 kg chłopcy, +50 kg dziewczynki, +60 kg chłopcy). Drużyny sprawdzą swoje siły m.in. podczas wypychania przeciwnika poza pole walki, przeciągania piłki bodyball na swoje pole, czy przechwytywania podwieszonych na pasku przeciwnika ogonków.

 

Zawody swój początek mają w programie autorskim MOSiR Łódź i skierowane są do szkół podstawowych. Ich zadaniem jest upowszechnianie wśród młodzieży zapasów, jako sportu rozwijającego sprawność i charakter młodych ludzi.

 

Tegoroczny, 6. turniej "Mali Siłacze na Maty" odbędzie się w piątek, 26 kwietnia w hali sportowej przy ul. ks. Skorupki 21. Dla trzech najlepszych drużyn organizatorzy przewidzieli medale, a wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

 

Swoje drużyny szkoły mogą zgłaszać drogą mailową do 19 kwietnia. Formularz zgłoszeniowy przesłać należy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji uzyskać można pod numerem tel. (42) 250 70 14.

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
zielonalodz
motodrom
REGIMIS
Cisek - Studio Tańca
Primavera
czarnestopy
mszs-lodz
pos
twoja_reklama_w_mosir_baner
Previous Next Play Pause