Urząd Miasta Łodzi zaprasza do udziału w projekcie „Łódź rewitalizuje, Łódź szkoli - zostań opiekunką medyczną”.

 

Program skierowany jest do bezrobotnych kobiet 40+, które chcą zostać opiekunkami i zamieszkują obszar rewitalizacji Miasta Łodzi lub zostały przeniesione w związku z tym procesem.

 

W ramach uczestnictwa w programie Urzad Miasta Łodzi gwarantuje stypendium szkoleniowe za udział w kursie zawodowym opiekuna medycznego (zakończony uzyskaniem świadectwa potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie) – stypendium w wysokości 1 294,50 zł brutto/osoba, oraz stypendium w wysokości 1 294,33 zł brutto/osoba za realizację praktyk zawodowych. Jak również zatrudnienie w roli opiekunki medycznej – wynagrodzenie w wysokości 2 900,00 zł brutto/osoba.

 

Rekrutacja będzie prowadzona w oparciu o formularz dostępny na stronie www.opiekunkamedyczna.eu oraz w biurze projektu. Aplikacje będą zbierane odpowiednio: dla I edycji do końca lutego 2018 r., natomiast dla II edycji do końca czerwca 2018 r., a następnie poddawane ocenie pod kątem kryteriów formalnych (minimalne wymagania): status na rynku pracy, wiek, płeć, zamieszkanie/przeniesienie (oświadczenia) i merytorycznych – niepełnosprawność, status osoby bezrobotnej przez ponad 12 miesięcy, wiek powyżej 50 lat, uzasadnienie wsparcia w kontekście powrotu na rynek pracy.

 

20 kandydatek z najwyższymi wynikami zaproszone zostanie na rozmowę z doradcą zawodowym i psychologiem w celu oceny ich predyspozycji zawodowych i psychologicznych do pracy opiekuna medycznego. 12 kandydatek z najwyższą punktacją oraz pozytywną opinią, zostaną zakwalifikowane do projektu, Pozostałe kandydatki z pozytywną opinią zostaną wpisane na listę rezerwową.

 

Projekt jest realizowany przez HRP Group sp. z o.o. w partnerstwie z Miastem Łódź i współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Więcej informacji pod numerem telefonu 797 325 046 lub w Urzędzie Miasta Łodzi, Łódź, ul. Piotrkowska 113, IV p., pokój nr 12 (poniedziałek-piątek, godz. 9-15), nr tel. 42 272 62 41. Informacji udziela także biuro HRP Group sp. z o.o., Łódź, ul. Tymienieckiego 19A, (poniedziałek-piątek, godz. 8-15).

 

Zachęcamy do udziału.

 

 

 

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
Fundacja Niechciane i zapomniane
REGIMIS
Cisek - Studio Tańca
zielonalodz
motodrom
Previous Next Play Pause