Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie gościł w czwartek, 25 maja 2017 r., „Dzień Seniora – Senior Aktywny Artystycznie”. Impreza realizowana była w ramach projektu „Razem dla Seniorów”, a jego organizatorami były Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, Województwo Śląskie oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z kolei partnerem Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.

 

Imprezę uroczyście otworzyli Marszałek Województwa Śląskiego Pan Wojciech Saługa i Poseł na Sejm RP Pan Borys Budka, były Minister Sprawiedliwości.

 

Wśród zaproszonych gości znalazł się instruktor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi Pan Maciej Tracz, który do Koszęcina przybył wraz z najstarszą uczestniczką zajęć Nordic Walking Panią Aleksandrą Durlik, która, jak się okazało, była również najstarszą uczestniczką koszęcińskiej imprezy.

 

Nasz instruktor miał przyjemność wygłosić wykład „Aktywizacja seniorów poprzez rekreację”.

 

Zarówno Pani Aleksandra, jak i nasz instruktor otrzymali wyróżnienia od Pani Pauliny Ruty, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, za wkład w promowanie zdrowego stylu życia wśród seniorów, a także rozwój nordic walking w Łodzi i w Polsce.

 

Pani Aleksandra okazała się „gwiazdą” spotkania, nie odmówiła też uczestnictwa we wspólnym marszu. W imprezie, owocującej w występy artystycznej, wykłady, prelekcje i wystawy udział wzięło około 1200 seniorów, a jej finałowym punktem był występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, któremu towarzyszyła orkiestra.

 

Dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi, wyróżnienie naszego instruktora przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, to ogromny zaszczyt i potwierdzenie dobrej pracy wykonywanej na rzecz mieszkańców Łodzi. Fotorelacja dostępna TUTAJ.  

Partnerzy

lodz_kreuje_logo_small_transparent
lkdr
Fundacja Niechciane i zapomniane
REGIMIS
Cisek - Studio Tańca
zielonalodz
motodrom
Previous Next Play Pause